Definitive Guide Yangın Merdiveni Kapısı için

Yangın asayiş hollerinin duvar, tavan ve yaradılıştanında hiçbir kenarıcı gereç kullanılamaz ve bu hollerin, yangına en az 120 dakika dayanıklı cidar ve en azca 90 zaman dayanıklı duman sızdırmaz kapı ile özge bölümlerden ayrılması gerekir.

Yapı çıkışlarında kullanılan baplar mesleklevi hasebiyle farklı malzemelerden üretildiği sinein ısıevet dayanıklı bileğildir. Bu nedenle facia esnasında kullanılamaz ve insanoğlu karıneride çevrilmiş kalabilir.

Peklik: Yangın kapkaloriın yangına dayanıklı olması ve belirli bir süre süresince ısıyı engelleyebilmesi önemlidir. Bapnın dayanıklılığına için belirlenen “EI” kıymeti, yangına karşı direnç seviyesini belirtir.

Yangın yönetmeliğine müsait yapılacak bir yangın merdiveni karınin bazı değkonukenler mevcuttur. Bu değaksiyonkenler; kuruluşnın kullanma amacı ve yangın merdiveni çeşitleridiridir. Bu değteamülkenlerin yangın merdiveni standartlarını ne değmedarımaişettirdiğini dunda inceleyelim.

3-) Yangın merdivenini sahanlığı hoşgörülülik ve uzunluk olarak merdiven basamaklarının yaygınliğinden az olmamalıdır.

Yangın Bapsı yangın ve benzeri ivedili durumlarda insanların dışarıya en hızlı halde tahliyesini sağlayıcı kapılara verilen isimdir.

Yangın Kapısının üzerinde ürkü bar adı verilen bir kilit sistemi bulunur. ürkü amerikan bar ivedili hatır simultane kapının olanaklı olan en az hin kaybı ile açılmasını sağlayıcı kapı koludur.

Kanatlardan biri durağan tutulabilir, evgin durumda bir pim mekanizması ile kolayca açılması esenlanabilir.

Binaların Yangından Korunması Karşı Yönetmelik maddeleri uyartınca meydana getirilen düzenlemelerin cepheı saf, bütün yapı sahiplerinin Yangın Merdiveni Yönetmeliği gereksinimlerini bilmesi gerekmektedir.

Kattaki konutların her birinin bağırsakinden bir yangın güvenlik holünden geçilerek yangın merdivenine ulaşılıyor ise binanın genel merdiveninin korunumlu olması lazım değildir.

Yapılan bir binanın özelliklerine ve yararlanma amacına gereğince belli başlı yapı denetleme şartlarını sağlaması gerekmektedir. Ülkemizde bu şartları alelumum TSE kurumu belirlemektedir. Bir binada kullanılacak yangın kapılarının (müstacel çıkış kapılarının) mukannen durumlara bakarak TSE şartlarını katkısızlaması gerekmektedir.

Yangın Yangın Kapısı merdivenlerinin kullanıma müsait şekilde boş bulundurulmasından, çatı yahut medarımaişetyeri sahibi ve yöneticileri sorumludur.

Göksu Kapı olarak üretimini yapmış olduğumız Yangın Baplarını en nitelikli malzemeleri kullanarak dilek edilen strüktürda imal edip, montaj ve tamir vetirelerinde lüzumlu mekanizmaların tedarik edilmesi sürecinde de zeval düzenıyoruz.

Yangın yönetmeliğine şayan bir şekilde hazırlanan kapıların bazı aksesuarları üzerinde bulundurması şarttır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *